Loading...

Co vše Vás čeká na cestě za svůdnějším dekoltem?
Zvětšení prsou krok za krokem

Konzultace

Prvním krokem je osobní konzultace u plastického chirurga, kterého si sama vyberete. Lékař vás seznámí s průběhem zákroku a následné rekonvalescence, informuje vás o případných rizicích a odpoví na všechny vaše otázky. Dozvíte se, jaké existují typy a profily implantátů a jaké jsou možné způsoby jejich vložení a prohlédnete si různé velikosti.
Prsní implantáty zvolí plastický chirurg individuálně podle vašich představ a tak, aby vyhovovaly vašemu tělu, bude vycházet z velikosti hrudníku, velikosti a šířky prsou a tloušťky tukové a svalové vrstvy. Konzultace je nezávazná, je jen na vás, jestli operaci skutečně podstoupíte. Pokud ano, je možné ihned domluvit termín operace a předoperačního vyšetření.

Předoperační vyšetření a sonografie prsou

Aby operace a následná rekonvalescence proběhla hladce, čekají vás před zákrokem vyšetření. V rámci předoperačního vyšetření podstoupíte biochemické vyšetření krve, EKG, chemické a sedimentační vyšetření moči. Dále je před plastickou operací poprsí nutné podstoupit sonografii prsou. Veškerá tato vyšetření ovšem podstoupíte přímo na našich klinikách a jsou již zahrnuta v ceně zákroku. Nečekají vás proto žádné výdaje navíc.

Příprava na operaci

Cílem přípravy na operaci je snížit riziko komplikací během operace i po ní a zabránit možným problémům spolu s podávanými léky. Proto je velmi důležité nic nezanedbat a pečlivě se připravit. Doporučujeme opatřit si nepropustný povlak na matraci, protože v prvních pooperačních dnech může dojít k zašpinění.

Týden před zákrokem

Neužívejte preparáty obsahující kumariny (Warfarin), kyselinu acetylosalicylovou (Aspirin, Anopyrin, Godasal, Thomapyrin), ibuprofen (Ibalgin, Brufen), naproxen (Nalgesin), vitamin E, ani žádné jiné nebo kombinované léky, které tyto látky obsahují. Tyto léky totiž mají vliv na srážlivost krve a mohou vést ke zvýšenému krvácení při i po operaci. Jako alternativu je možné zvolit například paracetamol (Paralen, Panadol), při větší bolesti tramadol (Tramal).

Čtyři dny před zákrokem

Neužívejte chlorpromazin, cimetidin, propranolol, pethidin, chinidin, disopyramid, amitriptylin, imipramin, nortriptylin (Amitriptyline, apod.) a adrenalin nebo podobné látky ve větších množstvích (Sanorin, Olynth, Efedrin apod).

Dva dny před zákrokem

Vyhněte se alkoholu, cigaretám a kofeinu, těžkým a nadýmavým jídlům, jídlům s vysokým obsahem vlákniny (větších množství ovoce nebo zeleniny, zelí, luštěniny, müsli a podobně) a vypijte alespoň 2 l vody.

Co si vzít a co nechat doma

Vezměte si:

  • léky, které pravidelně užíváte
  • náhradní spodní prádlo
  • běžné hygienické potřeby (kartáčky na zuby, pasty, sprchový gel)

Doma naopak nechte kontaktní čočky, šperky a piercingy. Ručníky, žíněnky, košile, župany, přezůvky, ložní prádlo, ubrousky, léky a další věci potřebné pro vaše pohodlí pro vás máme na klinice přichystané.

Den D

V den operace se ničeho nebojte, myslete jen na to, jak bude vypadat váš nový dekolt. Je třeba, abyste byla zdravá (to zjistí předoperační vyšetření) a cítila se dobře fyzicky i psychicky, potom bude průběh operace bezproblémový.
Během „dne D“ nepoužívejte krémy, masti, tělová mléka ani parfémy, deodorant použít můžete. Ráno před zákrokem použijte při sprchování na tělo i vlasy desinfekční sprchový gely, ten seženete běžně v lékárnách. Průběhu operace se není třeba bát, zvětšení prsou bude trvat jen asi hodinu.

Po augmentaci

U nás na klinice zůstanete 1 den po zákroku hospitalizovaná, možná je i delší hospitalizace, pokud to doporučí operující lékař. Do týdne od zákroku vás čeká první kontrola.

Po operaci budete během rekonvalescence nosit 3 až 6 týdnů speciální elastickou podprsenku. Vyvarujte se namáhání paží, hlavně rychlých a náročných pohybů. Přibližně 3 týdny po operaci už se můžete vrátit do běžného režimu. Konečný a stabilizovaný tvar prsou uvidíte přibližně po 2 měsících rekonvalescence. V tu dobu můžete začít zvyšovat fyzickou zátěž a žít zcela tak jako před operací – jen s krásnějším dekoltem.

Za 1 rok od podstoupení plastické operace poprsí byste měla opět přijít na sonografii prsou a v tomto intervalu na vyšetření dál pravidelně docházet. Veškerá další preventivní sonografická vyšetření prsou můžete podstoupit přímo na našich klinikách.